BiyografiSıtkı KARACA Balıkesir’de dünyaya geldi. Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesinde bir yıl okudu. Daha sonra Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimini tamamladı. Uzmanlığını Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesinde psikiyatri bölümünde yaptı. Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu İl Müdürlüğü’nde ruh sağlığı uzmanı olarak görev aldı. Eskişehir Devlet Hastanesi psikiyatri bölümünde ise on yıl uzman doktor olarak çalıştı. Özel sağlık kuruluşlarında yönetim kurulu üyeliği ve yönetim kurulu başkanlığı(ÖZEL ÜMİT HASTANESİ YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI VE YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ, ANADOLU HASTANESİ YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ VE YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCILIĞI, ÖZEL SAKARYA HASTANESİ MEDİKAL DİREKTÖRLÜĞÜ) yaptı. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında sorumluluklar almıştır. MÜSİAD Eskişehir Şube Başkanlığı görevini yürütmektedir. Çok sayıda bilimsel yayını ile değişik dergi ve gazetelerde yayınlanmış yazıları vardır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

BATI DÜŞÜNCESİNİN İÇYAPISINDAKİ ÇELİŞKİYİ İNCELEDİĞİ “KENDİ GERÇEĞİNİN ÜSTÜNÜ ÖRTMEK YA DA FÂSIKLIK” İSİMLİ KİTABI 2009 YILINDA HAYAT YAYINLARINDAN ÇIKMIŞTIR. 2011 YILINDA İSE BİR SİYASETÇİ GÖRÜNÜŞÜNÜN PSİKOLOJİK VE SOSYOLOJİK YÖNÜNÜ ELE ALDIĞI “DEMİREL YA DA KENDİ GERÇEĞİNİ ÖRTMENİN SİYASİ TEZAHÜRÜ” ADINDAKİ KİTABI YAYINLANMIŞTIR. AYRICA “DİKKATİ DAĞINIK, HAŞARI ÇOCUKLAR”, “HERKES İÇİN 7 SAYFADA RUHSAL HASTALIKLAR” VE “MASALLAR, HİKAYELER VE FIKRALARLA TERAPİ”ADLI PSİKİYATRİ ALANINDA YAZDIĞI KİTAPLARI BULUNMAKTADIR.

AYRICA MÜSİAD YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI YAPMIŞTIR. ŞUAN YEŞİLAY ESKİŞEHİR ŞUBE BAŞKANLIĞI YAPMAKTADIR. YEREL YÖNETİMLERDE DE MECLİS ÜYELİĞİ VARDIR.

DR.Sitki KARACA

He was born in Balikkesir in 1962.Hawing studied for one year at social sciences of Ege University, he graduated from the faculty of medicine of Anatolian Universitey. He completed it in selchuk university .He worked in psychiatry department of the state hospital in Eskisehir. In some private health clinics hospital he became a member of the board and for some time the head. He’s been working as a volunteer in some civil associations . He’s got a large number of publications in various magazines and papers. In his book on philosophy “Kendi Gerçeğinin Üstünü Örtmek ya da Fâsıklık” he studied the contradictories of western cultures, the way of lives. In another book named “Demirel Ya Da Kendi Gerçeğini Örtmenin Siyasi Tezahürü” he investigated the psychology conditions of a politician. Other books are “Dikkati Dağınık, Haşarı Çocuklar” and “Herkes İçin 7 Sayfada Ruhsal Hastalıklar” are in the field of psychiatry.

Kitaplarım

Ruhsal hastalıklar konusundaki bilgisizliğimiz, rahatsızlığın belirtilerini görmemezlikten gelmemize yol açmaktadır.

İLETİŞİM