Anksiyete Bozukluğu

Cinsellik nedir?

Cinsellik nedir?  İnsan toplumsal hayat içinde yer alan bir varlıktır. Elbette insan bütün söz ve tutumlarında olduğu gibi cinselliğinde de toplumun ahlak kurallarına göre davranış sergilemelidir. Ancak toplumdaki yanlış inanç ve bilgilerin de düzeltilmesi gereklidir. Zevk ve haz insanla dünyası arasındaki ilişkiden kaynaklanır. Tutkuyla peşinde koşmadan kendiliğinden gelen bedensel haz ve zevk insan için zararsızdır. Zevk alma &ccedi..

Devamını Oku

Depresyon Nedir?

Depresyon en yaygın tıbbi bozukluklardan biridir. Depresyon, normal kişilerde olağan olan hafif mizaç bozukluğundan huzursuzluk, erken uyanma, kilo kaybı ve iştahsızlık gibi bedensel belirtilerle ve kendini-kınama, umutsuzluk, değersizlik hissi ve intihar düşüncesi gibi öznel belirtilerle karakterize olan şiddetli hastalığa kadar geniş bir klinik yelpazeyi içerir. İnsan yaşamında mutsuzluk yaratacak bir olay karşısında üzüntü, keder ve endişe hissed..

Devamını Oku

Erkeklerde Erken Boşalma

ERKEKLERDE ERKEN BOŞALMA Erkeklerin sevişme esnasında artık geri dönemeyeceği bir nokta vardır. Boşalmak üzere olduğunuzu hissettiğinizde kendinizin ve eşinizin okşamalarını durdurun ve uyarılmanın azalmasını (yarım dakika kadar) bekleyiniz. Tekrar karşılıklı okşama başlar ve durdurma işlemi yinelenir.  Boşalmayı kontrol etmeyi öğrenme zaman alıcı ve denemeler gerektiren bir süreçtir. Eşinizin anlayışlı ve size yardımcı olması çok önemlidir. Endişen..

Devamını Oku

NLP Nedir?

NLP Nedir? NLP, "Kişisel mükemmellik nedir?", “Başarılı insanlarla başarısız insanlar arasındaki farklar nelerdir?" gibi sorulara yanıt arama çalışmalarının ürünüdür. Bu soruya yanıt aranırken dallarında üstün performans sergileyen bazı kişiler seçilerek (Fritz Perls - Gestalt terapinin kurucusu, Virginia Satir - aile terapisti ve Milton Erickson - psikiyatrist, 'American Society of Clinical Hypnosis'in kurucusu) bu ..

Devamını Oku

NLP'nin 6 Sütunu-ilkesi

NLP‘nin 6 sütunu :   1. Duygusal ve Zihinsel Hâliniz: Amaçlarınız, hedefleriniz, inançlarınız ve değerleriniz; düşünce, söz ve davranışlarınızla ne kadar uyumlu ise İçsel Bütünlüğünüz o kadar güçlü olur. Bu güçlü anlarınızı daha sonra hatırlayarak yeniden yaşamak ve başkalarının yaşamalarına da yardımcı olmak için çapalayabilirsiniz. Bir yüz, bir bakış, bir dur..

Devamını Oku

Koçluk Nedir?

KOÇLUK NEDİR? Koçluk, gerek kişilerin gerekse kurumların daha güçlü hedefler belirlemesini, proaktif kararlarla olumlu farklar yaratan girişimlerde bulunmasını, kişisel zenginliklerini ve olası potansiyellerini daha etkin kullanmasını amaçlayan süresi, çalışma prensipleri, sistemi olan bir yol arkadaşlığı sürecidir. Koçluk istenen performansa ve yaşam tatminine ulaşmak için koç (coach) ve danışan (client / coachee) a..

Devamını Oku

Yaşam Koçluğu

YAŞAM KOÇLUĞU Yaşam Koçluğu Psikolojik Problemi Olmayan Ve Yaşamında Normal Davranışlar Sergileyen Bireylerin Hedeflerine Daha Hızlı Ve Etkili Ulaşmasına Yardımcı Olmak Amacıyla Verilen Profesyonel Bir, Kişisel Gelişim Hizmetidir. ÖĞRENCİ KOÇLUĞU Akademik Başarını Arttırılması Amacıyla Bir Koç Ve Öğrenci Arasındaki İlişkidir. KARİYER KOÇLUĞU Yaptıkları İşin Kendileri İçin Uygun Olup Olmadığını Sorgulayan, Kariyer Planı Ya Da Değişimi Y..

Devamını Oku