Yaşam Koçluğu

Hayat Bir Yap-Boz'a Benzer

 Kimi zaman neşe içinde kimi zaman hüzün ve gözyaşıyla geçer günlerimiz… Her zaman mutlu yaşamayı,  acı ve ıstıraptan uzak kalmayı kim istemez…Bazen üzüntü ve acı öyle sıkar ki yüreğimizi güneş hiç doğmayacak sanırız hayatımıza…. Karşımıza çıkan hep dik yokuşlar, dik yamaçlar, ya da derin uçurumlardır. Hayatımızın bir köşesine sıkışıp kalmış, tozlu raflarda duran  ..

Devamını Oku

Karakterimize Taktığımız Maskeler

nsanoğlu tabiatın küçültülmüş bir benzeridir adeta… Bir insan ruhunun neler bandırdığını bilmek gerçekten  şaşırtıcı olabilir. Kimliğimizi ortaya koyan karakterimiz  üst üste  taktığı birçok  maske ile toplumda yerini alır. İnsan ruhunun bir yanı durgun deniz, bir yanı fırtına… Bir yanı  rengârenk çiçekler açmış yem yeşil bir ova, bir yanı dik başı dumanlı bir dağ… Bazen&nb..

Devamını Oku

Yaşam Koçluğu nedir?

İnsan yaşadığı andan daha ötesini görmek ve kendisi için koyduğu hedefleri yakalamak ister. Bunu kendi dinamikleri ile yapmak güçtür. Yaşamı yorumlayan, onun içindeki sorun alanlarını gören ve gerekli uyarıları yapan bir danışmana ihtiyaç olabilir. Yaşam koçluğu kişinin kendini adadığı amacını ele alarak onun kendilik özelliklerine uygunluğunu, bu amaçla çıkacağı yolculukta karşılaşacağı zorlukları ele alıp danışan..

Devamını Oku